Skip to content Skip to footer

Santander Bank Polska stawia na zieloną energię. Kupi ją od…węglowego giganta

Santander Bank Polska kupił zieloną energię od Taurona. Tym samym do końca 2021 roku bank będzie korzystał z prądu wytwarzanego w 100 procentach w elektrowniach wodnych Taurona. Pochodzenie energii gwarantuje certyfikat wydawany przez Polskie Towarzystwo Certyfikacji Energii (PTCE).

Kontrakt obejmuje sprzedaż zielonej energii do 538 punktów poboru, czyli oddziałów banku i centrów wspierania biznesu Santander Bank Polska.

– Coraz więcej firm chce mieć wpływ na to, z jakich źródeł pochodzi wykorzystywana przez nie energia – mówi Wojciech Ignacok, prezes zarządu Tauron Polska Energia. – Cieszę się, że Zielony Zwrot Taurona inspiruje naszych klientów, a nasza oferta produktowa odpowiada na ich potrzeby w zakresie wprowadzania konkretnych i wymiernych rozwiązań ekologicznych – dodaje prezes Taurona.

Zobacz także:

23 lipca dowiemy się jak rząd chce ratować górniczego giganta. Na razie planuje zbudowanie Państwowej Agencji Konania Węgla

Jeden gigant to za mało. Rząd chce połączyć PGE, Tauron, Eneę i wydzielić z nich aktywa węglowe. Skonają w nowo utworzonej agencji

EKO Premium to produkt chętnie wybierany przez klientów biznesowych TAURONA. Energia elektryczna oferowana w ramach tego produktu pochodzi przede wszystkim z jednostek wytwórczych Grupy Tauron- 9 farm wiatrowych i 34 elektrowni wodnych. 5 farm wiatrowych o łącznej mocy 180 MW, Tauron kupił w 2019 roku.  

Klienci, którzy decydują się na EKO Premium, zyskują nie tylko pewność zakupu 100 proc. energii z OZE (w przepływie handlowym), ale także możliwość wyboru źródła lub źródeł energii. Na zakup energii produkowanej w elektrowniach wodnych Tauron zdecydował się również Santander Consumer Bank, który jest częścią Grupy Kapitałowej Santander Bank Polska.

– Jednym z filarów realizowanej strategii odpowiedzialnej bankowości Santander Bank Polska są „zielone finanse”. Chcemy nie tylko aktywnie uczestniczyć w transformacji polskiego sektora energetycznego na zrównoważony, poprzez dostarczanie produktów i rozwiązań finansowych, które to umożliwią, ale również sami korzystać z produktów przyjaznych dla środowiska. Bardzo ważnym wyzwaniem jest zmniejszanie naszego śladu środowiskowego i węglowego. Decyzja o korzystaniu z zielonej energii była dla nas naturalnym krokiem na drodze do osiągnięcia zero emisyjności. Dlatego od początku 2020 roku korzystamy wyłącznie z prądu, którego produkcja nie powoduje wprowadzania do atmosfery dwutlenku węgla – zaznacza Paweł Dziedzina, Dyrektor Departamentu Zarządzania Środowiskiem Pracy w Santander Bank Polska.

Polityka Zielonego Zwrotu Taurona to działania nastawione zarówno na zwiększenie mocy produkcyjnej ekologicznych źródeł energii, jak i oferowanie klientom bogatej gamy zielonych produktów i usług.

W ofercie Taurona są ekologiczne produkty i usługi przeznaczone dla różnych grup klientów. Mogą z nich korzystać zarówno największe przedsiębiorstwa, jak i podmioty z sektora MSP oraz klienci indywidualni.

Źródło: Tauron

Fot. Tauron

Show CommentsClose Comments

Leave a comment