Skip to content Skip to footer

Jeden gigant to za mało. Rząd chce połączyć PGE, Tauron, Eneę i wydzielić z nich aktywa węglowe. Skonają w nowo utworzonej agencji

Zgodnie z informacjami Polityki Insight: Rząd szykuje konsolidację największych firm energetycznych w kraju. PGE, Tauron i Enea mają stworzyć nowy podmiot, z którego sukcesywnie będą usuwane aktywa węglowe. Trafią one do NABE czyli Narodowej Agencji Bezpieczeństwa Energetycznego. Powstanie ona jeszcze w 2020 r., na bazie PGE GiEK.

Warto przypomnieć, że to nie jedyne doniesienia dotyczące wielkiej konsolidacji, która zostanie przeprowadzona w ramach spółek skarbu państwa. W tym tygodniu poinformowano o tym, że Komisja Europejska zgodziła się warunkowo na przejęcie Grupy Lotos przez PKN Orlen. Płocki potentat podkreślił także, że rozpoczyna starania o włączenie PGNiG w ramy nowo powstającego koncernu multienergetycznego.

Zobacz także:

Polska odrzuci europejski “Plan Marshalla”. Stracimy dziesiątki mld zł i dziejową szansę rozwojową

Oto rzetelna ocena kupna Lotosu przez Orlen. Czytajcie bo nie mamy jeszcze umowy reklamowej z płockim koncernem

Nadal nie wiadomo co z osuwającym się w przepaść górnictwem? Polska Grupa Górnicza balansuje obecnie na granicy utrzymania płynności finansowej.

Show CommentsClose Comments

Leave a comment